Logo Logo

اساسنامه انجمن

 

 

 

 

به نام خدا

 

 

 

 

 

 

اساسنامــه انجمـن علمي

ترومبوز هموستاز  (لخته و انعقاد خون)

 ايــران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل اول ـ كليات

ماده 1ـ به استناد مصوبه دويست‌وشصت‌ودومين جلسه مورخ 7/8/1370 شوراي عالي انقلاب فرهنگي و آيين‌نامه مربوطه و تصویب کمیسیون موضوع ماده 4 مصوبه فوق که من بعد به اختصار کمیسیون نامیده می­شود          انجمن علمی ترومبوز هموستاز ایران که انجمن علمی لخته و انعقاد خون ایران نیز نامیده می­شود بر اساس مواد آتي تشكيل مي‌گردد كه در سطور بعد به اختصار "انجمن" ناميده مي‌شود.

ماده 2ـ انجمن صرفاً در زمينه‌هاي علمي، تحقيقاتي، تخصصي و فني مربوطه فعاليت مي‌نمايد و اعضاي آن به نام انجمن حق فعاليت سياسي يا وابستگي به احزاب سياسي را ندارند.

ماده 3ـ انجمن غيرانتفاعي بوده و از تاريخ تصويب كميسيون و ثبت در اداره ثبت شركت‌ها داراي شخصيت حقوقي است و رئيس هيات‌مديره آن نماينده قانوني انجمن مي‌باشد.

ماده 4ـ مركز انجمن در شهر: تهران، به آدرس: تهران، خیابان دکتر شریعتی، روبروی حسینیه ارشاد، بیمارستان کودکان مفید، ساختمان اداری، طبقه دوم است و شعب آن مي‌تواند در هر منطقه از كشور تشكيل شود، در ضمن روند تشكيل شعب انجمن طبق مصوبه و با نظر هيات‌مديره انجمن مركزي و تحت نظارت آنها خواهد بود.

ماده 5ـ انجمن داراي تابعيت ايراني است.

ماده 6ـ انجمن از تاريخ تصويب اين اساسنامه براي مدت نامحدود تشكيل مي‌شود و ملزم به رعايت قوانين و مقررات جمهوري‌اسلامي ايران است.

 

فصل دوم ـ شرح وظايف و اهداف

ماده 7ـ به منظور نيل به اهداف مذكور در ماده 2 اساسنامه انجمن، اقدامات و فعاليت‌هاي زير را به عمل خواهد آورد.

1ـ7ـ ايجاد ارتباط علمي، فني، تحقيقاتي، آموزشي و تبادل‌نظر بين محققان، متخصصان و ساير كارشناساني كه به نحوي در شاخه‌هاي گوناگون رشته مرتبط با انجمن فعالیت دارند.

2ـ7ـ همكاري با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي و پژوهشي و نيز ساير سازمان‌هايي كه به نحوي با فعاليت‌هاي انجمن مرتبط هستند در برنامه‌ريزي امور آموزشي، پژوهشي،‌ بهداشتي و درماني

3ـ7ـ تعامل و همکاری با مراجع ذیصلاح در زمینه بازنگری و ارزشیابی برنامه‌های آموزشی و بهداشتی‌درمانی، موسسات آموزشی و سطح علمی دانش‌آموختگان مقاطع مختلف علوم پزشکی

4ـ7ـ ارائه خدمات آموزشي، علمي، فني و پژوهشي بر اساس ضوابط مربوطه

5ــ7ـ ترغيب و تشويق دانشمندان،‌ پژوهشگران و دانشجويان در پيشبرد فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي و آموزشي، بهداشتي‌ و درماني

6ـ7ـ تهيه و تدوين و انتشار نشريات علمي، آموزشي

7ـ7ـ برگزاري گردهمايي‌هاي آموزشي و پژوهشي، آموزش مداوم در سطوح ملی و بین‌المللی با رعايت قوانين و مقررات جاري كشور

8ـ7ـ فراهم كردن زمينه مناسب جهت انجام پژوهش‌هاي علمي مرتبط با رشته مربوطه بخصوص از طريق تشويق و ترغيب متخصصين جوان

9ـ7ـ مشاركت در تشكيل شوراي انجمن‌هاي علمي گروه پزشكي ايران و برنامه‌ريزي امور مرتبط با آن

10ـ7ـ جلب حمايت نهادهاي بين‌المللي براي انجام فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي در عرصه ملي و در چارچوب ضوابط جاري كشور

فصل سوم ـ عضويت

ماده 8ـ عضويت در انجمن به طرق زير مي‌‌باشد:

1ـ8ـ عضويت پيوسته: هیات موسس انجمن و کلیه متخصصین بالینی در یکی از رشته های تخصصی و فوق تخصصی داخلی، هماتولوژی و آنکولوژی بالغین ، قلب داخلی، اعصاب داخلی، نفرولوژی داخلی، ریه داخلی، کودکان، هماتولوژی و آنکولوژی کودکان، قلب کودکان، اعصاب کودکان، نفرولوژی کودکان، ریه کودکان، نوزادان، جراحی عمومی و کلیه زیر شاخه های مصوب آن،ارتوپدی و زیر شاخه ای مصوب آن،زنان و زایمان و کلیه زیر شاخه های مصوب آن،بیهوشی، فوریتهای پزشکی،آسیب شناسی و تشریحی و زیر شاخه های مصوب آن،یا سایر رشته های بالینی مرتبط به ترومبوز و هموستاز باشند که حق ثبت نام خود را که توسط هیئت مدیره سالیانه اعلام می گردد پرداخت کرده باشد و واجد یکی از شرایط زیر در حوزه مرتبط با ترومبوز هموستاز به تشخیص هیئت مدیره هر دوره باشند می­توانند طبق ضوابط مذكور در اين اساسنامه به عضویت انجمن درآیند:

1- فعالیت پژوهشی شامل: دومقاله پژوهش منتشر شده؛ گواهی شرکت در کنگره های مرتبط داخلی و خارجی (به عنوان سخنران، پوستر، پنل، هیئت رئیسه)؛ داوری مقالات مرتبط؛ هیئت تحریریه مجلات علمی مرتبط

2- فعالیت آموزشی کلاس، کارگاه، دوره های مجازی یا حضوری؛ استاد راهنما یا مشاور پایان نامه

3- تدوین، تألیف و ترجمه کتاب، گاید لاین، بروشور علمی مرتبط

4- فعالیتهای مدیریتی و اجرائی مرتبط

5- دبیر علمی یا اجرائی همایش های علمی مرتبط

6- فعالیت درمانی مستند حوزه ترومبوز هموستاز

7- معرفی کتبی سه نفر از اعضاء پیوسته انجمن

8- عضویت رسمی (ثبت نام، پرداخت حق عضویت، شرکت در انتخابات و کنگره های انجمن) از بدو تاسیس انجمن تا پایان سال۹۷

 

2ـ8ـ عضويت وابسته: افرادي كه حائز شرايط زير باشند مي‌توانند به عضويت انجمن درآيند: کلیه واجدین مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری عمومی و تخصصی (PhD) در رشته های پزشکی و پیراپزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، پرستاری، بهداشت، تغذیه، ژنتیک، بیوتکنولوژی، اپیدمیولوژی و آمار حیاتی و یا سایر رشته­های مرتبط با ترومبوز و یا هموستاز که شامل عناوین اعضاء پیوسته، اساسنامه نمی­شوند ولی با پرداخت حق عضویت که توسط هیات­ مدیره انجمن بطور سالیانه اعلام می­گردد. فرم تمایل به عضویت وابسته را جهت حضور در یکی از زیر گروه­های کمیته پزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، علوم پایه، اپیدمیولوژی و آمار یا سایر کارگروه­ها به تشخیص هیات مدیره تکمیل کرده باشد.

3ـ8ـ عضويت افتخاري: شخصيت‌هاي ايراني و خارجي كه مقام علمي، فرهنگي و اجتماعي آنان حائز اهميت خاص باشد و يا در پيشبرد اهداف انجمن كمك‌هاي موثر و ارزنده‌اي نموده باشند مي‌توانند به عضويت افتخاري پذيرفتــه شوند.

تبصره 1ـ اعضاي وابسته مي‌توانند با احراز شرايط و تصويب هيات‌مديره به عضويت پيوسته برگزيده شوند.

تبصره 2ـ اعضاي پيوسته انجمن بايستي شرايط هيات‌ موسس و هيات‌مديره مذكور در ماده 7 آيين‌نامه نحوه تشكيل و شرح وظايف كميسيون را دارا باشند.

 

ماده 9ـ هر يك از اعضاي انجمن سالانه مبلغي را كه ميزان آن توسط هيات‌مديره تعيين و به تصويب مجمع عمومي خواهد رسيد به عنوان حق عضويت پرداخت خواهد كرد.

 

تبصره 1ـ پرداخت حق عضويت هيچگونه حق و ادعايي را نسبت به دارايي انجمن براي عضو ايجاد نخواهد كرد.

تبصره 2ـ ملاك تعداد اعضاي پيوسته هر انجمن، تعداد ثبت نام شدگان همان سال خواهد بود که حق عضویت مصوب آن سال را پرداخت کرده­اند و لذا مجاز به حق شرکت و رای در مجامع عمومی عادی، عمومی فوق­العاده و انتخابات انجمن می­باشند.

ماده 10ـ عضويت در انجمن در يكي از موارد زير خاتمه مي‌‌يابد:

1ـ10ـ استعفاي كتبي عضو

2ـ10ـ عدم پرداخت حق عضويت سالانه در مهلتي كه هيات‌مديره تعيين مي‌نمايد.

3ـ10ـ زوال يكي از شرايط عضويت و نيز محكوميت قطعي در هيات‌هاي بدوي و عالي انتظامي سازمان نظام‌پزشكي به محروميت موقت يا دائم از اشتغال به حرف پزشكي است.

تبصره 1ـ مدت تعليق عضويت معادل مدت محروميت از اشتغال به حرف پزشكي است.

تبصره 2ـ تصميم نهايي راجع به عدم پذيرش و نيز خاتمه عضويت پس از اطلاع و تائيد هيات نظارت بر عملكرد انجمن بر اساس موضوع بند 7 ماده 3 آيين‌نامه نحوه تشكيل و شرح وظايف کميسيون، با هيات‌مديره خواهد بود.

 

فصل چهارم ـ اركان انجمن

ماده 11ـ انجمن داراي اركان زير است:

1ـ11ـ مجمع عمومي

2ـ11ـ هيات‌مديره

3ـ11ـ بازرس

 

الف ـ مجمع عمومي

ماده 12ـ مجمع عمومي از گردهمايي اعضاي پيوسته انجمن به دو صورت زير تشكيل مي‌گردد:

1ـ12ـ مجمع عمومي عادي كه هر سال يك‌بار تشكيل مي‌شود و به امور جاري انجمن رسيدگي مي‌كند و نيز مي‌تواند از جهت نوبت و حسب ضرورت زودتر تشكيل گردد.

2ـ12ـ مجمع عمومي فوق‌العاده كه در مواقع ضروري براي انجام اصلاحات لازم در اساسنامه و يا اتخاذ تصميم درخصوص انحلال انجمن تشكيل مي‌شود و نتيجه تصميمات آن درخصوص اصلاح و تغيير اساسنامه پس از تصويب كميسيون قابل اجـرا خواهد بود. مجامع عمومي فوق‌العاده به دعوت هيات‌مديره يا بازرس يا يك‌پنجم از اعضاي پيوسته تشكيل مي‌گردد.

3-12- اولین جلسه مجمع عمومی عادی با درخواست هیات‌موسس، پس از موافقت اولیه انجمن از کمیسیون و حداکثر ظرف شش ماه با درج آگهی در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار تشکیل خواهد شد.

تبصره 1ـ جلسات مجمع عمومي عادي و فوق‌العاده هر يك با حضور حداقل نصف بعلاوه يك اعضای پيوسته رسميت مي‌يابد و در مجمع عمومی فوق­العاده تصمیمات با اکثریت آرا (دو­سوم آرا) خواهد بود.

تبصره 2ـ جلسات مجمع عمومی عادی و فوق­العاده با ذکر تاریخ، محل تشکیل و دستور جلسه یک ماه قبل از تشکیل مجمع از طریق انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار، نامه الکترونیک، فضای مجازی و وب­سایت انجمن به اطلاع اعضا پیوسته خواهد رسید. چنانچه حدنصاب لازم براي تشكيل جلسات بدست نيامد به فاصله يك‌ماه از تاريخ جلسه اوليه نسبت به دعوت مجدد به همان نحو با ذكر نتيجه دعوت قبلي اقدام مي‌شود در این­ صورت مجمع با هر تعداد از اعضاي حاضر تشكيل خواهد شد.

تبصره 3- در مجامع عمومی عادی و فوق­العاده اداره جلسه بر عهده هیات رئیسه متشکل از یک رئیس سنی، دو ناظر و یک منشی است که از بین شرکت­کنندگان جلسه انتخاب می­گردند.

 

ماده 13ـ وظايف مجمع عمومي عادي به شرح زير مي‌باشد:

1ـ13ـ ‌استماع گزارش هيات‌مديره و بازرس و رسيدگي و اتخاذ تصميم نسبت به گزارش فعاليت‌هاي سالانه انجمن

2ـ13ـ اتخاذ تصميم نسبت به ترازنامه و بودجه انجمن و ميزان حق عضويت

3ـ13ـ عزل و يا انتخاب هر یک از اعضاي اصلی و علی­البدل هیات­مدیره

4ـ13ـ عزل و يا انتخاب بازرس اصلی و علی­البدل

5ـ13ـ تصويب كليه آيين‌نامه‌ها و ضوابط اجرايي مورد لزوم براي پيشبرد امور انجمن به پيشنهاد هيات‌مديره

6ـ13ـ تعيين روزنامه كثيرالانتشار براي  انتشار آگهي‌هاي انجمن

تبصره ـ در كليه جلسات مجامع عمومي نماينده مذكور در تبصره 1 ماده 10 آيين‌نامه نحوه تشكيل و شرح وظايف كميسيون جهت حضور در جلسه دعوت خواهد شد. در صورت عدم حضور نماينده كميسيون جلسه رسميت نخواهد يافت.

 

ب ـ هيات‌مديره

ماده 14ـ اعضاي هيات مديره مركب از 7 نفر عضو اصلی و 2 نفر عضو علي­البدل است که هر 3 سال يكبار با انتخابات الکترونیک بر طبق ضوابط و نظارت کمیسیون انجمن­های علمی گروه پزشکی از میان اعضای پیوسته انتخاب می­گردند. در صورت فراهم نبودن شرایط با موافقت کمیسیون انجمن­های علمی گروه پزشکی انتخابات به صورت حضوری برگزار می گردد و عضويت در هيات مديره افتخاري است.

تبصره 1ـ افزايش تعداد هيات‌مديره با پيشنهاد هيات‌مديره و تصويب مجمع عمومي و تائيد نهايي كميسيون خواهد بود.

تبصره 2- جلسات هيات‌مديره حداقل هر يك ماه يك بار تشكيل مي‌شود و با حضور دوسوم اعضا رسميت مي‌يابد و تصميمات با اكثريت آراء حاضرين خواهد بود.

 

ماده 15ـ هيات‌مديره در اولين جلسه يك نفر رئيس، يك نفر نايب‌رئيس و يك نفر دبير و يك نفر خزانه‌دار با راي كتبي اكثريت اعضاي هيات‌مديره انتخاب مي‌نمايد. در ضمن آيين‌نامه داخلي هر انجمن در جلسات هيات‌مديره مشخص و به تصويب خواهد رسيد.

تبصره 1- رئیس، دبیر و خزانه­دار انجمن بیش از دو دوره متوالی نمی­توانند به سمت یکی از این سه مسئولیت انتخاب شوند.

 تبصره 2 - رئيس هيات‌مديره مسئول اداره امور جاري انجمن و مجری كليه مصوبات هيات‌مديره و نماينده قانوني و شخصيت حقوقي انجمن در نزد مراجع مختلف خواهد بود.

تبصره 3ـ کليه اوراق تعهدآور با امضای رئيس هيات‌مديره و امضاي خزانه‌دار و مهر انجمن و نامه‌هاي رسمي اداري با  امضاي رئيس هيات‌مديره و در غياب او نايب‌رئيس خواهد بود.

تبصره 4ـ چنانچه هريك از اعضاي هيات‌مديره 3 جلسه متوالي و يا 5 جلسه متناوب بدون دليل موجه (به تشخيص هيات‌مديره) در جلسات شركت ننمايد مستعفي شناخته خواهد شد.

تبصره 5ـ در صورت استعفا و بركناري و يا فوت هريك از اعضاي هيات‌مديره عضو علي‌البدل براي مابقي دوره عضويت به جانشيني وي تعيين خواهد شد.

 

ماده 16ـ هیات مدیره موظف است انتخاب هیات مدیره و بازرس جدید را با انتخابات الکترونیک و طبق آئین­نامه به روز انتخابات انجمن­های علمی گروه پزشکی مصوب دبیرخانه کمیسیون انجمن­های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت از طریق سامانه جامع انجمن­های علمی گروه پزشکی ایران انجام دهد. لذا باید 6 ماه قبل از پایان اعتبار پروانه فعالیت، کمیته انتخابات را تشکیل دهد و طی نامه­ای رسمی به دبیرخانه کمیسیون­ اعلام نماید. در صورت عدم امکان برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی به هر علت، هيات مديره موظف است ظرف حداكثر چهار ماه پيش از پايان تصدي خود نسبت به فراخواني مجمع عمومي عادی با دستور انتخابات حضوری و انتخاب هيات مديره و بازرس جديد با حضور نماينده كميسيون اقدام و بلافاصله نتايج را همراه با صورتجلسه مجمع عمومي براي بررسي به كميسيون ارسال نمايند.

تبصره 1ـ هیات مدیره موظف است پس از تایید نهایی نتیجه انتخابات در کمیسیون انجمن­های علمی گروه پزشکی، نتیجه تشکیل اولین جلسه هیئت مدیره جدید را طبق ماده 15 و تبصره­ 1 آن جهت صدور پروانه فعالیت جدید به دبیرخانه کمیسیون ارسال نماید و تا تایید و صدور پروانه فعالیت جدید از سوی کمیسیون، مسئولیت امور انجمن را همچنان برعهده خواهد داشت. هیات مدیره جدید نیز موظف است پس از صدور پروانه فعالیت جدید ضمن شروع تصدی مسئولیت امور انجمن، نسبت به ثبت تغییرات طبق ماده 3 در اداره ثبت شرکت­ها اقدام نماید.

تبصره 2ـ در صورت عدم امکان برگزاری مجمع عمومی در مهلت قانونی و با دلایل موجه، با درخواست هیات مدیره وقت و موافقت کمیسیون، مدت اعتبار پروانه حداکثر برای یک دوره شش ماهه قابل تمدید است. در اینصورت هیات مدیره انجمن موظف است درخواست خود را شش ماه قبل از پایان مهلت قانونی با ذکر دلایل به کمیسیون تقدیم کند.

 

ماده 17ـ وظايف و اختيارات هيات‌مديره:

1ـ17ـ دعوت مجامع عمومي عادي و فوق‌العاده

2ـ17ـ اجراي تصميمات متخذه در مجامع عمومي

3ـ17ـ تشكيل جلسات سخنراني و گردهمايي‌هاي علمي، فني و پژوهشي با رعايت قوانين و مقررات جاري كشور

4ـ17ـ تهيه ضوابط و مقررات و آيين‌نامه‌هاي اجرايي

5ـ17ـ تهيه گزارش سالانه فعاليت‌هاي انجمن براي ارائه به مجمع عمومي

6ـ17ـ تهيه ترازنامه و ارائه آن به مجمع عمومي

7ـ17ـ قبول هدايا و كمك‌هاي مالي براي انجمن

8ـ17ـ پيشنهاد اصلاحات و تغييرات در اساسنامه به مجامع عمومي

9ـ17ـ اداره امور انجمن در چارچوب مفاد اساسنامه

10ـ17ـ تشكيل كميته‌هاي اجرايي و تخصصي مختلف و تعيين نوع فعاليت و نظارت بر آنها

11ـ17ـ انتخاب و معرفي نمايندگان انجمن به مجامع علمي داخلي و خارجي با رعايت قوانين و مقررات كشور

12ـ17ـ اقامه دعوي كليه اشخاص حقيقي و حقوقي و دفاع از دعاوي كه عليه انجمن اقامه مي‌شود در تمام مراجع و مراحل دادرسي با حق تعيين وكيل و توكيل غير

13ـ17ـ اتخاذ تصميم نسبت به عضويت انجمن در مجامع داخلي و خارجي با رعايت قوانين و مقررات جاري كشور

14ـ17ـ پيشنهاد انحلال انجمن به مجمع عمومي فوق‌العاده

15ـ17ـ تغییر مکان انجمن

 

ج ـ بازرس

ماده 18ـ انجمن دارای یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علي­البدل است که هر 3 سال يكبار با انتخابات الکترونیک همزمان با انتخابات هیات مدیره بر طبق ضوابط و نظارت کمیسیون انجمن­های علمی گروه پزشکی از میان اعضای پیوسته انتخاب می­گردند. در صورت فراهم نبودن شرایط با موافقت کمیسیون انجمن­های علمی گروه پزشکی انتخابات به صورت حضوری برگزار می گردد.

 

ماده 19ـ وظايف بازرس به شرح زير است:

1ـ19ـ بررسي كليه اسناد و مدارك مالي انجمن و تهيه گزارش براي ارائه به مجمع عمومي

2ـ19ـ بررسي گزارش سالانه هيات‌مديره اعم از مالي و غيرمالي و تهيه گزارش از عملكرد انجمن و ارائه به مجمع عمومي

3ـ19ـ گزارش هرگونه تخلف هيات‌مديره از مفاد اساسنامه به مجمع عمومي

4ـ19ـ دعوت از مجمع عمومي فوق‌العاده در موارد ضروري

 

ماده 20ـ شركت بازرس در جلسات هيات‌مديره بدون حق راي مجاز است و در هر زمان مي‌تواند اسناد و دفاتر مالي انجمن را از هيات‌مديره مطالبه و مورد بررسي قرار دهد.

 

ماده 21ـ در پايان هر سال مالي رياست هيات‌مديره گزارش فعاليت‌هاي سالانه انجمن و ترازنامه مالي آن را حداقل 45 روز قبل از تشكيل اولين جلسه مجمع عمومي سالانه براي تائيد در اختيار بازرس قرار خواهد داد.

 

فصل پنجم ـ منابع مالی انجمن

ماده 22ـ منابع مالي انجمن عبارتست از:

1ـ22ـ حق عضويت اعضا

2ـ22ـ از محل هدايا و كمك‌ها

3ـ22ـ درآمد حاصل از فعاليت‌هاي آموزشي، پژوهشي و فنی و انتشاراتي

4ـ22ـ حمايت‌هاي مالي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

 

فصل ششم ـ موارد انحلال انجمن

ماده 23ـ در صورت درخواست هيات‌مديره يا بازرس و يا 3/1 اعضاي پيوسته و تصويب مجمع عمومي فوق‌العاده به هر دليل انجمن منحل مي‌گردد.

ماده 24ـ مجمع عمومي فوق‌العاده كه تصميم به انحلال انجمن مي‌گيرد در همان جلسه نسبت به انتخاب هيات‌ تسويه و تعيين مدت ماموريت آن اقدام خواهد كرد.

ماده 25ـ هيات تسويه در جلسات ساليانه مجمع عمومي فوق‌العاده انجمن گزارش اقدامات خود را ارائه مي‌نمايد. ختم عمليات تسويه بايد به تصويب مجمع عمومي فوق‌العاده برسد و در روزنامه رسمي و يكي از جرايد كثيـرالانتشار آگهي شود و مراتب به کمیسیون اعلام گردد.

تبصره ـ باقيمانده دارايي‌هاي انجمن پس از وضع ديون و مخارج و تصويب هيات تسويه و نيز اطلاع کميسيون به يكي از موسسات آموزشي‌تحقيقاتي كشور اهدا خواهد شد.

 

ماده 26- اين اساسنامه مشتمل بر 6 فصل و 26 ماده و 20 تبصره در تاريخ 13/10/1397 به تصويب مجمع عمومي فوق­العاده رسيد.

 

چندرسانه‌ای

انجمن در آپارات